[1.HRLDB] 16. MJESTO NA ZAVRŠNICI DRŽAVNOG PRVENSTVA HRVATSKE ZA DJEČAKE “B”

2 svi

????????????????????????????????????

Umag je bio četiri dana, od 28. travnja do 1. svibnja, domaćin najmlađih hrvatskih rukometaša koji su se borili za naslov prvaka Hrvatske. Naši dječaci rođeni 2004. godine i mlađi, pod vodstvom trenera Pranjića, na kraju su zauzeli 16. mjesto u konkurenciji 20 ekipa.

Bili su smješteni u skupinu B zajedno s Dugim Selom, Valpovkom, Bujama i Čakovcem te su upisali poraze u sva 4 susreta. U utakmici razigravanja za plasman susreli su se s Prelogom protiv kojeg su ostvarili prvu pobjedu na Završnici. Istog dana u prvoj utakmici razigravanja za plasman od 13. do 16. mjesta poraženi su od Gospića, iako su imali vodstvo na poluvremenu od 8:5. Zadnjeg dana, u utakmici za 15. mjesto, susreli su se s Varaždinom 1930. Od samog početka utakmice protivnik je bio bolji i agresivniji, tako da je upisan još jedan poraz.

Najviše žalimo za utakmicama protiv Čakovca, Buja i Gospića gdje smatramo da smo mogli biti bolji. Protiv Čakovca smo odigrali najgoru utakmicu na turniru, nismo imali rješenja za njihovu divlju obranu. Protiv Buja nas je koštao loš ulazak u utakmicu, a protiv Gospića smo se opustili u drugom poluvremenu te smo ispustili vodstvo od 3 gola razlike.

Vratili smo se doma bogatiji za jedno veliko iskustvo igranja na Završnici. Veliki uspjeh bio je i sam plasman na nju, a ostalo je dodatni +. Vidjeli smo kakvi smo u odnosu na najbolje hrvatske momčadi, naučili smo da uvijek moramo davati sve od sebe ako želimo pobijediti i da moramo biti ekipa na terenu i van njega.

Ova Završnica, inače prva ovoj generaciji, sigurno će biti dodatan poticaj našim mladim igračima za još jačim radom da ubuduće budu još bolji.

Prvo mjesto na turniru osvojila je ekipa Maksimir Pastela, drugo PPD Zagreb a treće Dugo Selo. Iz regije Sjever najbolji plasman ostvario je Bjelovar zauzevši 8. mjesto, Varaždin 1930 bio je 15., mi 16., Čakovec 17., a Prelog 19.