ePodravina.hr: Koprivničancima srebro u Varaždinu

19 pro

Rukometaši Koprivnice-Hangar 18, dječaci rođeni 2002. i mlađi, odnosno 2004. i mlađi, nastupili su ovog vikenda na Petom memorijalnom rukometnom turniru ‘Krešimir Petanjek’ u Varaždinu.

U konkurenciji 16 ekipa, momčad igrača rođenih 2002. i mlađih ostvarila je plasman od sedmog do devetog mjesta, dok su u kategoriji dvije godine mlađih igrača Koprivničanci natjecanje završili na drugoj poziciji.rk-koprivnica-hangar18

Stariji dječaci grupnu fazu turnira završili su s dvije pobjede, 14:12 protiv Preloga te 12:11 protiv banjalučkog Borca, i jednim porazom. Bolji je rezultatom 14:10 bio domaći Varaždin. U utakmici četvrtine finala Koprivničanci su teško poraženi od momčadi Karlovca, 20:6, a u susretu za konačni plasman uspješniji je s 12:9 bio Bjelovar.

Rukometaši rođeni 2004. i mlađi grupni dio završili su jednakim omjerom kao i njihovi stariji kolege. U prvom susretu rezultatom 16:5 nadvisili su Đakovo, dok je 10:6 bilo dovoljno za slavlje protiv Ludbrega. Jedini poraz, rezultatom 12:8, nanijela im je momčad Karlovca.rk-koprivnica-hangar18-1

Susret četvrtine finala protiv Preloga rezultatom 14:10 pripao je Koprivničancima, a u polufinalu dočekao ih je domaćin Varaždin. Bez većih problema, pobjedom 11:5 ostvaren je plasman u finale gdje je nakon izvođenja sedmeraca uspješnija bila Valpovka. Utakmica je završila rezultatom 8:8, a nakon sedmeraca 12:11 u korist Valpovčana. Koprivnički rukometaš Vjekoslav Evačić proglašen je najboljim igračem turnira.